ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5132732
*
nr 513 2732
Spegel
med belysning, Teak, höjd: 113
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:35:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 11:39:40
1
200 kr
4/3 14:44:24
2
150 kr
10/3 11:56:20
3
Vinnande bud
10/3 17:13:14
4
400 kr
10/3 17:15:34
4
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 513 2732
Spegel
med belysning, Teak, höjd: 113
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 11:39:40 | 1 | 200 kr |
4/3 14:44:24 | 2 | 150 kr |
10/3 11:56:20 | 3 | Vinnande bud |
10/3 17:13:14 | 4 | 400 kr |
10/3 17:15:34 | 4 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53